AsserJournaal
donderdag 8 november 2007
De SWA bouwt!
www.swa-assen.nl
 
 
AsserJournaal
Uitg. Stichting
Press Support

Hfd.red. Jan Hof
Tel.(0592) 37 10 17

Colofon (meer >>)

BMT Media
Reuring
Nieuws 17/10/2007 16:36

WZA, politie en justitie gaan samen agressie in de  ziekenhuizen aanpakken


ASSEN -
  Het Wilhelmina Ziekenhuis, Justitie en Politie tekenen volgende week dinsdag een convenant, waarin afspraken staan beschreven die betrekking hebben op de aanpak van agressie in het ziekenhuis.

Agressie is een groeiend maatschappelijk probleem en komt ook voor in ziekenhuizen. Met het project Veiligezorg® wil de StAZ (Stichting arbeidsmarkt Ziekenhuizen) agressie aanpakken en zoveel mogelijk voorkomen.

Ook in Drenthe in het algemeen en in Assen en omstreken in het bijzonder heeft men te maken met agressie-incidenten.
Deelnemende ziekenhuizen elders in het land hebben in een evaluatie aangegeven dat medewerkers een verhoogd veiligheidsgevoel hebben door Veiligezorg®.
Er is  een duidelijke verbetering in de samenwerking tussen ziekenhuizen, politie, justitie en gemeenten. Dat gebeurt door het opstellen van duidelijke gedragsregels, het treffen van concrete maatregelen en het maken van heldere afspraken tussen ziekenhuizen, gemeenten, politie en justitie.

Ook in Assen en omstreken zijn deze afspraken nu gemaakt en vastgelegd in een convenant. De ondertekening hiervan betekent derhalve een mijlpaal voor alle betrokkenen. 

          Verpleegsters het meest 
             de dupe van agressie


Agressie-incidenten zijn onderverdeeld in verschillende typen, namelijk: geweld, ordeverstoring, schade/diefstal en gevaarlijke situatie. Geweld is het meest geregistreerde incident (ruim 54%). Geweldincidenten bestaan uit: bedreigingen en verbaal en fysiek geweld. De daders zijn in de meeste gevallen (54%) patiënten, gevolgd door de begeleiders van patiënten (18,3%). Het aantal patiënten als veroorzaker nam ten opzichte van 2004 met bijna 8% toe, terwijl dit voor de begeleiders van patiënten met 4% afnam. De meeste slachtoffers vallen onder de medewerkers op de verpleegafdelingen, met name de verpleegkundigen. Vrouwen zijn vaker het slachtoffer dan mannen (52% versus 13%). 
De wereld daarachter laat zien dat incidenten niet zonder gevolgen blijven voor het personeel. Men is emotioneel geraakt of men voelt zich niet meer veilig. 

Dit artikel afdrukken Reageren op dit artikel

Reuring
Uw reclame hier?



3393716
Naar boven
WebDesign en hosting: BMT Media