Willem Jonker serieus bezig
met de scherts in het leven
Assenaren zijn met aanschaf
fop- en feestartikelen veel
royaler, maar wel preutser
dan el
ders in Drenthe
ASSEN – De bonte verzameling fop- en feestartikelen maakt de bezoeker van feestwinkel JoJo bijna kleurenblind. Alles is te vin-den om een feest op te vrolijken of om iemand voor de gek te houden. Hoogtijdagen zijn Hal-loween, Sinterklaas, carnaval en eens per twee jaar de oranjevoetballerij. En tussendoor verkleedfeestjes en verjaardagsverrassingen.
De Assenaren zijn niet zuinig als het om het aanschaffen van grappen en grollen gaat, maar artikelen met seksueel pikante opdruk, bijvoorbeeld op T-shirtjes, worden maar zelden gekocht.
Willem Jonker kan het weten, want eerder had hij al een winkel in feestartikelen in Steenwijk en in Meppel. Sinds 2004 zit hij in Assen aan de Kerkstraat 28. De naam JoJo komt van een aanvankelijke samenwerking met zijn broer: de twee Jonkers. Vanwege die broer is Willem in Assen terechtgekomen. Hier was geen speciale feestwinkel en ook in de omtrek niet, dus lag er een kans. De inwoners van Assen en omgeving moesten nog wel even de weg vinden naar zijn winkel, maar inmiddels zit er al aardig ‘de loop in’.
Willem Jonker heeft een goede samenwerking met Stap Kostuumverhuur Centrale in de Collardsla
an.
Stap verwijst regelmatig door naar Willem Jonker voor pruiken, asses-scoires bij verkleedkleren en schmink. Willem is de enige dealer in de om-trek van Grimas grimeerartikelen, schminkspullen die professioneel en verantwoord zijn.De meest verkochte artikelen zijn, buiten de themaperio-den om, pruiken, spulletjes met opdruk voor de 30-, 40-, 50-, enz. jarigen en materiaal voor kinderfeestjes.
Kinderen voor wie de artikelen op kindhoogte liggen, kiezen vaak voor kleine fopartikelen, zoals een nepdrol, suiker-klontjes waar bijvoorbeeld spinnen uit komen en de bekende kauwgomtik.
De inrichting lijkt een willekeurige bonte verzameling, maar Willem kiest voor ieder artikel een geschikt plekje in de winkel. Naar gevoel sorteert hij alles op kleur en variatie, waarmee hij het totaalbeeld harmonieus over wil laten komen. Vertegenwoordigers raden hem nogal eens aan om thema’s bij elkaar te leggen, zoals dus bijvoorbeeld alle Sara-artikelen,. Willem kiest echter voor diversiteit, zodat de klant de hele winkel doorloopt om het juiste artikel te kiezen. Hij helpt daarbij desgewenst met raad en daad.
Willem zit nu al een jaar of vijftien in de cadeau- en feestartikelenbranche. Eigenlijk al te lang, vindt hij, want het beste is om iedere tien jaar van beroep te wisselen. Zelf is hij begonnen als timmerman in de bouw.
Daarna begon hij een klussenbedrijf en in 1993 startte hij met zijn broer een feestwinkel. Dat had twee rede-nen. Ten eerste omdat Willem graag iets wilde doen waarbij hij met mensen te maken zou hebben en ten tweede omdat er nog niet zo’n winkel was in Meppel. Het is niet de bedoeling om met de zaak veel geld te verdienen; als het maar genoeg is om van te leven.
Het liefst zou Willem de zaak laten runnen door een bedrijfsleider om zich dan bezig te houden met wat hem het meest interesseert: het gebruik maken van zijn paranormale gaven, zoals zijn magnetische handen.
Eigenlijk doet hij dat al vijftien jaar op pro deo basis, maar dan naast de dagelijkse werkzaamheden in de winkel, hoewel dat eigenlijk niet te scheiden is. Det klanten in de winkel geeft hij soms een gezondheidsadvies. Een drie maanden zwangere vrouw kon hij vertellen dat zij een zoontje zou krijgen en dat gebeurde ook.
In het bijzonder wil Willem zich inzetten voor ‘nieuwetijdskinderen’. Dat zijn kinderen met speciale gaven, die soms door de omgeving niet worden er/herkend.
Vanwege zijn belangstelling voor iedereen, kun je Willem een mensenvriend noemen. In zijn winkel is dat een heel prettige karaktereigenschap. Ondanks de artikelen die veelal bedoeld zijn om iemand voor de gek te houden, is JoJo toch door de hartelijke bediening, een echt warme winkel te noemen.
Marijke van den Broek