AsserJournaal
zaterdag 1 december 2007
De SWA bouwt!
www.swa-assen.nl
 
 
AsserJournaal
Uitg. Stichting
Press Support

Hfd.red. Jan Hof
Tel.(0592) 37 10 17

Colofon (meer >>)

Reuring
BMT Media
Kunst & Cultuur 05/11/2007 02:29

Prachtige muzikale herfstkleuren
bij goed bezochte Autumn Jazz
Bezoekers genoten van jazz- programma met grote vari- atie aan muziekstijlen

Zangeres met grote toekomst Jojanneke VanderveenASSEN -  Jazzclub Assen heeft zijn leden en andere jazzlief-hebbers veel plezier gedaan met  het Autumn Jazz programa, tij-dens welk zeven bands, combo’s en trio’s  met veel enthousiasme optraden. De Jazzclub had veel ruimte gegeven aan jong jazz-talent, zoals het Trio Bert Lochs, het combo Jojanneke Van devveen en het Trio Leonieke Vermeer.
Maar ook een oude bekende als Bigband Moonlight speelde een belangrijke rol, met opzwepende bigbandmuziek met naast de eigen vocaliste Yvonne Janssen ook de zanger van The Young Sinatra’s, Paul van Kessel. Deze is de Duitse zan-ger Tom Gäbel opgevolgd, die nu weer veel in Duitsland optreedt.
Opwindend was het optreden van 4BEAT6, met een grote inbreng van vibrafonist Jacob Griekspoor.  Het Trio Bert Lochs (trom-pet/bugel), met bassist Jasper Sornsen en gitarist Floran Wenker, wist het publiek zeer te boeien met klanken die deden denken aan het Chet Baker Trio, maar ook aan de melodieuze latin jazz.
Het weerzien (na vier jaar) met The Oriental Jazzband uit Enkhuizen was overrompelend. Wat een enthousiasme, wat Autumn Jazz in Asseneen muzikaliteit!
De jonge groep (het oudste lid is 26) produceerde een volume dat van een dubbele bezetting leek te komen. Het fronttrio blies opge-wekt en melodieus een hele serie nummers weg van een opval-lende variëteit.
Het repertoire bestond grotendeels uit niet-traditionals, maar met grote instemming van de mannelijke helft van de scribenten kwam er in de slotfase ook nog zijn favoriete High Society uit, eerst wat aarzelend maar spelendeweg steeds vloeiender en met een climax die uitnodigde tot een extra stevig applaus. Laat die jongens maar heel gauw weer terug komen.
Het quintet Jojanneke Vanderveen, bestaande uit muziek-studenten, was een verrassing. De vertolkingen van vocaliste Jojanneke Vanderveen hadden een volwassen, jazzy geluid. Er zullen ongetwijfeld nog vele optredens voor de Jazzclub (en voor andere gezelschappen) volgen.
Swingend en muzikaal was ook het optreden van het Trio Leonieke Vermeer (piano), Hans Lass, contrabas en Elmer Bergstra, drums. Leonieke Vermeer, die haar studie Lichte Muziek Piano heeft volbracht aan het Noord Nederlands Conservatorium, heeft al verscheidene successen behaald, onder andere met de band Raika, waarmee ze de finale bereikte van de Dutch Jazz Competition van het North Sea Jazz Festival.Jelle Meinema nog steeds jeugdige veteraan
Het Quintet Jenne Meinema, met Jenne Meinema (altsax), Kevin Gallagher - trompet, Diederik Idema - piano, Ruud Vley - contrabas en Elmer Bergsma – drums , sloot het zeer geslaagde herfst-evenement bij Jazzclub Assen gerou-tineerd maar ook met jeugdig enthou-siasme af. Hoe kan het ook anders. Jenne  - in de zeventig – weigert iets an-ders te zijn dan een jongkerel die alleen voor zijn plezier muziek maakt.  Terecht!


Jan en Leni Hof

 

Dit artikel afdrukken Reageren op dit artikel

Reuring
Uw reclame hier?



3495091
Naar boven
WebDesign en hosting: BMT Media