AsserJournaal
zaterdag 20 december 2008

 
 
AsserJournaal
Uitg. Stichting
Press Support

Hfd.red. Jan Hof
Tel.(0592) 37 10 17

Colofon (meer >>)

Reuring
BMT Media
Politiek - Politiek Podium 31/10/2007 00:48

Politiek Podium


Deze keer ruimte voor raadslid Michel Berends, die nog even terugkomt op de raadsvergadering van vorige week donderdag, waarin hij met een citaat uit de grote Bosatlas een stroomstootje door de raadzaal lanceerde.


Ik ben het eens met Frits. Beeldvorming moet worden verdiend  


Tijdens de raadsvergadering heb ik mij de hele avond slechts één interruptie veroorloofd en dat was inderdaad het bewuste citaat uit de nieuwe Bosatlas, omdat het van pas kwam bij een betoog van Dennis Kuils (D66). Het Asserjournaal heeft dat slim opgepakt door het als kop boven het verslag te plaatsen.

Vervolgens gingen er allemaal mensen op reageren, waaronder Frits van Leer en Adrie Krijgsman. Ik ben het met Frits eens dat beeldvorming verdiend moet worden en dat het ‘t resultaat is van de inspanning van velen. Ik kom zelf oorspronkelijk uit Zwolle en dat had ook altijd het imago van een suffig provinciestadje, waar je allang blij was dat het zwembad op zondag open was. Ruim 30 jaar later is dat wel anders geworden. Zwolle is tegenwoordig hot geworden en Assen wordt dat ook, ik voorspel het u. Ik waag mij niet aan een voorspelling over hoeveel jaar.
Als we de creatieven, kunstenaars en innovatief ingestelde mensen maar de ruimte geven, kan het wel eens heel snel gaan, want daar zitten de trendsetters.

Met meer goede restaurantjes komt het dan bijvoorbeeld ook wel in orde. Intussen moeten we het ook zoeken in de kleinere dingen, maar oh zo belangrijk en niet alleen in de grandes projects, zoals de Fransen dat altijd zo fraai noemen.

Ik doel bijvoorbeeld op het staaltje van sociale samenhang dat de raadsleden afgelopen zaterdag in de Oranjebuurt hebben gezien.

Buren helpen elkaar daar werkelijk, halen medicijnen voor een senior of passen even op de woning van een buurtgenoot.
Frits van Leer woont daar ook en zat in de organisatie. Knap werk. De meeste mensen willen niet groots en meeslepend leven, maar gewoon vertoeven  in een nette buurt.
Intussen heb ik de Bosatlas nog eens doorgespit op wetenswaardigheden over Assen en Drenthe. Zie mijn weblog onder www.drenthe.pvda.nl. Warm aanbevolen.


Michel Berends,
raadslid PvdA.

 

Dit artikel afdrukken Reageren op dit artikel

Reuring
Uw reclame hier?

5416035
Naar boven
WebDesign en hosting: BMT Media