Diploma Onderwijsassistent
voor 18 jongeren die bij B.O. aan de slag kunnen en ook
voor leraar op mogen gaan
ASSEN - Bij het Drenthe College in Assen, Emmen en Meppel hebben achttien jongeren die in het basis-onderwijs willen werken, de opleiding tot Onderwijs-assistent (MBO-niveau 4) behaald. Door een nauwe samenwerking tussen het Drenthe College en de Hogeschool Drenthe kunnen studenten met het diploma Onderwijsassistent, de Pabo (HBO-opleiding: niveau 5) versneld doorlopen.
De opleiding Onderwijsassistent is een zogenaamde Kopklas; een éénjarige opleiding die studenten na de opleiding SPW Basisonderwijs niveau 3 kunnen volgen. Tijdens de opleiding lopen de studenten twee of drie dagen stage en gaan de overige dagen naar het Dren-the College en de Pabo van de Hogeschool Drenthe.
Zo leiden school en praktijk samen op. Sinds kort kan die stage gelopen worden in een leerafdeling van het Drenthe College op een basisschool.
Zo'n leerafdeling wordt gevormd door leerlingen van diverse opleidingen binnen het Drenthe College.
Deze leerafdeling verricht allerlei werkzaamheden voor het basisonderwijsteam waardoor studenten een goed beeld krijgen van hun toekomstige beroep en het onderwijsteam tijd krijgt voor andere taken.
Op het Drenthe College wordt in de opleiding extra aandacht besteed aan taal en rekenen opdat de stu-denten, die vervolgens de Lerarenopleiding Basis-onderwijs (Pabo) willen volgen, met een goede taal- en rekenvaardigheid aan die opleiding beginnen.
Ook de rest van het programma is samen met de Pabo's van de Hogeschool Drenthe zo samengesteld dat studenten deze versneld kunnen doorlopen.
Studenten die het diploma Onderwijsassistent hebben, kunnen overigens ook direct aan het werk. Zij werken in de onder-, midden- of bovenbouw van de basisschool en ondersteunen de leerkracht bij het onderwijs.
Zo kunnen zij individuele leerlingen of groepen leerlingen met taken helpen, onderdelen van het onderwijsprogramma uitvoeren of organisatietaken uitvoeren.