Al eerder genomineerd maar nu de hoofdprijs van 50.000 euro
Drenthe door ministerie verkozen tot Koploper in combinatie werk en privé dankzij dagarrangementen
ASSEN - Drenthe is aangewezen als Koploper Tijdenbeleid. Dit betekent dat de provincie van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap-pen extra middelen krijgt voor het organiseren van netwerkbijeenkomsten, expertmeetings, expertise uitwisseling en verspreiding van goede voorbeelden.
Gedeputeerde Anneke Haarsma (PvdA) ondertekent morgen in Den Haag daartoe een convenant met minister Ronald Plasterk. Met de benoeming tot Koploper is in eerste instantie een bedrag van 50.000 euro gemoeid.
Aanleiding voor het ministerie zijn de goede resultaten die in Drenthe zijn bereikt met multifunctionele diens-tencentra en de ‘ pilots dagarrangementen’. Het doel van het convenant is dat de provincie, samen met gemeenten en andere partijen er voor gaat zorgen dat de combinatie van werk en privé nog eenvoudiger wordt. Dit kan onder andere door te zorgen voor een goed voorzieningenniveau, flexibele werktijden en slimme openingstijden.
Al eerder heeft het ministerie de pro-vincie Drenthe genomineerd. En dat was volgens gedeputeerde Anneke Haarsma (foto)op zich al een eer.
“Wij zetten stevig in op vernieuwing van het lokale voorzieningenniveau. Dat we nu daadwerkelijk aangewezen zijn als Koploper in Nederland is een bevestiging dat we in Drenthe het bieden van mogelijkheden voor het combineren van werk en vrije tijd goed oppakken. Samen met dorps- en wijkbewoners werken wij als provincie, de gemeenten en het Expertteam MFD/Dagarrangementen al enkele jaren aan de ontwikkeling van multifunctionele dienstencentra, brede scholen en dagarrangementen. In ons nieuwe collegeprogramma hebben wij aangegeven dat we Drenthe in deze bestuursperiode volledig ‘ 7 tot 7-’ bestendig willen maken.
Dat wil zeggen dat het overal in Drenthe mogelijk moet zijn om voor elk kind een arrangement van 7 uur ’s ochtends tot 7 uur ’s avonds samen te stellen. Deze erkenning door het ministerie van OCW is dan ook een goede stimulans om hier mee verder te gaan.”, aldus gedeputeerde Haarsma.