AsserJournaal
 
 
Voorpagina -> Kunst & Cultuur -> Voorstelling Odyssee met veel zintuiglijke ervaring
Kunst & Cultuur 20/09/2005 12:10

   Voorstelling met veel zintuiglijke ervaring Wandelend van licht naar Odyssee in nieuwe bewerkingdonker
langs de route 
van held Odyssee
 

ASSEN
– In het kader van het Axis-Festival werd in Marktzicht een aantal voorstellingen gegeven van een door Helmert Woudenberg bewerkte en door  Bert Barten geregisseerde ver-sie van de befaamde Odyssee. Het was een bijzonder cultureel gebeuren dat door een beperkt aantal be-langstellenden per keOdyssee in nieuwe bewerkinger op zowel zaterdag als zondag werd bijgewoond.
In Barten’s Odyssee werden zij meegenomen langs de route die de grote held Odysseus van Troje naar zijn thuisbasis Ithaca aflegde. De teksten werden uitgesproken door speciaal in het vertellen getrainde acteurs. Het publiek maakte de reis al wandelend  langs de veertien scènes van de Odyssee mee. De bezoekers ondergingen de tocht van donker naar licht en omgekeerd met een enkel kaarslicht of een indringende projectie, als een bijzondere ervaring en een zintuiglijke belevenis omdat alle zintuigen worden bespeeOdyssee in nieuwe bewerkingld en gestreeld: van smaak, geluid, optische illusies en videoprojecties tot geuren en kleuren.
Maar vooral het meeslepende verhaal van de verteller riep de verbeelding tot leven zodat iedere aanwezige zijn eigen, innerlijke Odyssee heeft kunnen ervaren.


Onze medewerker Bert Jippes maakte een voorstelling mee en legde die met enige sfeervolle  beelden vast.
 

Dit artikel afdrukken Reageren op dit artikel


20 november 2005

Deze dag in de krant


Uw reclame hier?

WebTactics - Hosting en WebDesign



Naar boven