AsserJournaal
 
 
Voorpagina -> Kunst & Cultuur -> Assense Connie Vanderveen trekt volle zalen in Cambodja
Kunst & Cultuur 30/08/2005 20:42

 Van ICO naar Wereldmuziek van Connie
  Krom Skor Sovanna Phum op CD

Muziekjuf op Internationale School maar Connie Vanderveen trekt ook volle zalen in Cambodja

Assenaren zijn over de hele wereld actief. Eén van hen is Connie Vanderveen. Ruim 3˝ jaar geleden vertrok zij met echtgenoot en kinderen naar Cambodja, waar ze als muziekdocente en bandleidster volop actief is in het culturele leven van de hoofdstad, Phnom Penh. Haar broer, Nico Vanderveen, doet daarvan verslag vanuit het Verre Oosten


PMOHM PENH
- ‘Pain-pain’, zo horen we op de veranda bij Connie en Ignas Dümmer, genietend van de zwoele tropenavond. Fietsend door de straten prijst de verkoper van stokbroden ritmisch z’n waar aan. Dit soort straatgeluiden inspireerde Connie om met haar band Krom Skor Sovanna Phum de cd ‘Street Life’ op te nemen.

De wereldmuziek die dit opleverde valt goed in de smaak, getuige de volle zalen en de goede cd-verkoop.

De combinatie van traditionele Khmer-muziek en Afrikaanse djembé-ritmes levert een unieke, nieuwe muziekstijl op.

Het is grappig te constateren dat je als broer precies hebt kunnen meemaken hoe je zus naar deze muziekstijl toe is gegroeid. Van blokfluit-, orgel-, balleConny Vanderveen als schooljuf in Cambodjat- en djembélessen op het Asser ICO (en z’n voorlopers), via gitaarspel bij het kampvuur en spelen in de band van Kaan Taprak, naar samen-spel met professionele Cambodjaanse muzikan-ten… Connie spreekt inmid-dels vloeiend Khmer en voelt zich overduidelijk helemaal thuis in de cultuurscene hier.

Ook op de internationale (basis)-school van Phnom Penh (ISPP) is Connie volop met muziek bezig, want ze is de muziekjuf! In Nederland was ze lerares Duits en Geschiedenis, dus met de didactische vaardigheden zit het wel goed.

Maandagmorgen woonde ik een van de lessen bij. Ik vond het schitterend om te zien hoe kinderen uit alle windstreken samen musiceren en - in het Engels - communiceren. Er is een vrij omvangrijke internationale gemeenschap in Phnom Penh voor zaken en advieswerk. Veel van de buitenlandse kinderen zitten op de internationale school, soms aangevuld met lessen op een andere school in hun eigen taal.
Naast lesgeven op de ISPP, is Connie bestuursvoorzitter van de Nederlandse school in Phnom Penh. Al met al een intensief en interessant leven dat Connie, haar man Ignas en kinderen Ruben (10) en Josien (8) in dit schitterende Aziatische land leiden!


De cd ‘Street Life’ van Connie   Krom Skor Sovanna Phum is nu ook in Nederland verkrijgbaar bij de betere speciaalzaak

 

 

 

Dit artikel afdrukken Reageren op dit artikel


20 november 2005

Deze dag in de krant


Uw reclame hier?

WebTactics - Hosting en WebDesign



Naar boven