AsserJournaal
vrijdag 7 december 2007
De SWA bouwt!
www.swa-assen.nl
 
 
AsserJournaal
Uitg. Stichting
Press Support

Hfd.red. Jan Hof
Tel.(0592) 37 10 17

Colofon (meer >>)

BMT Media
Reuring
Reageren

Reactie op
'Organisatie ‘Dag van de Armoede’ moest het afleggen tegen kou, regen en wind'

U kunt uw reactie geven op het artikel 'Organisatie ‘Dag van de Armoede’ moest het afleggen tegen kou, regen en wind' door onderstaand formulier in te vullen of door uw reactie te mailen naar:

Reactieformulier

Naam*
Adres
Postcode
Woonplaats
Telefoonnummer
E-mailadres*
Reactie*
* verplicht

Mens & Maatschappij 18/10/2007 00:22

Werelddag van Verzet Tegen
de Armoede in Gouverneurstuin

Organisatie ‘Dag van de Ar-moede’ moest het afleggen 
tegen kou, regen en wind


ASSEN
– Een vijftigtal mensen trotseerden de herfstige, natte woensdagmiddag om met elkaar in de Gouverneurstuin stil te staan bij de armoede in het algemeen en met name in Assen.

Kleumende vrijwilligers met informatiestandjes, dappere Leger des Heilssoldaten met koffie, thee en broodjes, getuigenissen over armoede van minstens even dappere mensen uit Assen en toch nog vrolijke muzikale klanken, moesten mensen een aanzet geven om na te denken over het armoedeprobleem.

Natuurlijk was het de bedoeling om meer mensen te ontvangen in de Gouverneurstuin. Kinderen ook. In de regen stond een verlaten springkussen en de schminkdame had vrijwel geen klanten.

Toch werd het programma uitgevoerd, weliswaar met verlate start omdat ook nog eens de geluidsapparatuur dienst weigerde.

De start werd gemaakt met een toespraak van de Belgische Guy Mailfait, voorzitter van de Vierde Wereldbeweging. “De Verenigde Naties willen de armoede in de wereld tot de helft terugbrengen? Wat is dat voor een plan. Er werd indertijd toch ook niet besloten om de slavernij voor de helft af te schaffen? Of om de apartheid in Zuid-Afrika voor de helft op te heffen? Het verzet tegen armoede moet alles en iedereen omvattend zijn”.

De Werelddag van Verzet Tegen de Armoede is een jaarlijks terugkerende herdenking en is gelukkig nu ook in Assen mogelijk gemaakt.

Een tiental mensen uit Assen onderstreepten met hun getuigenis dat armoede in Assen net zo goed bestaat als elders. Niet alleen zijn werklozen vaak aangewezen op een zeer klein inkomen, ook AOW’ers zonder pensioen, en met nog minder moeten mensen het doen die onder bewind gesteld zijn, die dakloos zijn of illegaal in Nederland verblijven.

Eén van deze mensen somde op wat armoede met iemand kan doen.
Dat liep van: Armoede berooft je van de menselijke waardigheid en
Armoede steelt de toekomst en brengt uitzichtloosheid tot Armoede moet een beschaafde Natie NIET willen! Dus: Armoede is heel een groot onrecht!!!

De muzikale omlijsting werd verzorgd door de band Dakloos en door zangeres Iris.

Burgemeester Sicko Heldoorn kwam om vier uur om het programma af te sluiten. Maar doordat de regen onophoudelijk neergutste en het in de middag ook nog begon te waaien, hadden even voor het einde toch al wat mensen het opgegeven.

De burgemeester kon slechts waarnemen wat er aan stands stond en de organisatie de hand schudden.

Het was daarom jammer dat door de organisatoren niet eerder is gedacht aan overleg met de gemeente met betrekking tot het Stadspaviljoen op het Koopmansplein en aan bijvoorbeeld de Zuiderkerk, op loopafstand en leeg.


Warning: mysql_query(): 3 is not a valid MySQL-Link resource in /usr/home/asser/domains/www.asserjournaal.nl/public_html/reclame_onder.php on line 11

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/home/asser/domains/www.asserjournaal.nl/public_html/reclame_onder.php on line 12

Warning: mysql_query(): 3 is not a valid MySQL-Link resource in /usr/home/asser/domains/www.asserjournaal.nl/public_html/reclame_onder.php on line 31

Uw reclame hier?



3520603
Naar boven
WebDesign en hosting: BMT Media