dinsdag 21 mei

AsserJournaal
Uitg. Press Support

Red. Jan en Leni Hof

Tel: (0592) 37 10 17
info@asserjournaal.nl

AsserJournaal
Weather state: geheel bewolkt, lichte regengeheel bewolkt, lichte regen
WZW
13 km/h
max: 13°C
min: 11°C
Kort nieuws

Jong geleerd, oud gedaan in de VS

Jong  geleerd, Oud gedaan?
Twee mannen en een vrouw na mis-handeling café-houder de bak in
ASSEN   Twee mannen en een vrouw gingen de bak in na mishandeling van de eigenaar van een café aan  de Rolderstraat.
Nadat hem vuistslag in het gezicht was toegebracht verlieten de mannen (23 en 56 jaar) en een 58-jarige vrouw de zaak, stapten in een auto en gingen er vandoor. Ze werden kort erna door de politie achterhaald, opgepakt en ingesloten.
De kroegbaas werd mishandeld omdat hij een van de mannen eerder op de avond uit de zaak had gezet.

 

Politiek - De raad in het vizier 19 juni 2012

                 De Raad in het Vizier
Stadsboulevard wordt aan-gekleed met 600 bomen uit op te richten Bomenbank

ASSEN – Er moet een ‘Bomenbank’ komen voor de aankleding van de veelbesproken Stadsboulevard
en daar moet 237.000 euro voor op tafel komen. Aan de raad daarover te beslissen en tijdens de zitting van donderdag werd daar in positieve zin over gediscussieerd, evenals over de aanpassing van het belangrijke kruispunt Europaweg-Graswijk.  Voor de aankleding van de Boulevard zijn ongeveer 600 bomen nodig om de komende jaren voldoende bomen in voorraad te hebben.
Kees Boonzaaijer (PLOP)
stemde hier van harte mee in omdat in het jaar 2002 de PLOP-fractie al een zogenaamd ‘duizend bomen plan’ had voorgesteld.
“We zijn 10 jaar verder maar het begin is er nu,” stelde hij vast.
Luc Rengers (PvdA) wilde van het college weten hoe exclusief ex-BTW is.
Wethouder Henk Matthijsse zei dat de bedragen inderdaad ex-BTW zijn, omdat de BTW verrekend wordt via het BTW-compensatiefonds.
Bob Bergsma (D66) riep het college op vooral te letten op de ondergrondse eco-doorgangen, zodat de ecologische verbindingen gegarandeerd zijn. Hij stelde voor om met een bomenadoptieplan te werken. Wethouder Matthijsse zegde toe dat er volop aandacht zal worden besteed aan de ecologie, maar dat de details pas bij de uitwerking aan de orde zijn.
Hans Marskamp (GrL) vond de opmerking in het voorstel, dat door het knooppunt nu uit te voeren de economie van Assen een impuls krijgt behoorlijk overdreven.
Eddy de Korte (CDA) wilde van het college weten welke korting er is te verwachten bij de aankoop van 600 bomen. Wethouder Henk Matthijsse zei dat de korting pas bekend is als de bomen worden gekocht en dat deze 237.000 euro in de lokale/regionale economie besteed zal worden.
Bij de aankoop zal niet zozeer het kostenplaatje de doorslag geven maar veel meer de mogelijkheid gedurende een aantal jaren verzekerd te zijn van bomen van een zelfde soort, een zelfde leeftijd en een zelfde snoei.
Met dergelijke bomen komt de Stadsboulevard het best tot zijn recht. De bomenbank komt in ieder geval in de regio, omdat dit de transportkosten van de bomen beperkt. Bovendien verwachten deskundigen dat bij aanplant in een regionale grondsoort de bomen langs de Stadsboulevard een optimale overlevingskans hebben.
Enkele fracties vroegen het college het hoveniersbedrijf Rudolphus op Graswijk bij de bomenbank te betrekken, maar wethouder Matthijsse zegde slechts toe dat het een lokale/regionale aangelegenheid zou worden.
De raad stond positief tegenover het voorstel en het kan derhalve in de vergadering van 21 juni als hamerstuk worden afgehandeld.

Bernie Wiegman

 

 

Donateurs Abonnement
op het AsserJournaal
ASSEN - Van nu af kunnen lezers (individueel) directies en besturen van Clubs en Instellingen zich aanmelden als DONATEUR ABONNE van het AsserJournaal.
Stelt u het op prijs dat het AsserJournaal blijft verschijnen maak dit mogelijk door
DONATEUR ABONNE
te worden tegen een zelf te bepalen vrijwillige eenmalige of periodieke bijdrage.
De bijdrage kan worden overgemaakt op
Rekening 382837592
met vermelding AJ Press Support
WordPress website
Laatste nieuws