vrijdag 24 mei

AsserJournaal
Uitg. Press Support

Red. Jan en Leni Hof

Tel: (0592) 37 10 17
info@asserjournaal.nl

AsserJournaal
Weather state: half bewolkt, zware regenbuihalf bewolkt, zware regenbui
Z
11 km/h
max: 14°C
min: 1°C
Kort nieuws

Twee Assenaren
opepakt na ver-
keerscontrole in
Haren

ASSEN -  Twee Assenaren (32 en 38 jaar) werden in Haren aangehouden bij een verkeerscontrole. Daarbij bleek dat de 32-jarige bestuurder geen iden-titeitsbewijs kon tonen. De bijrijder had een mes en 15 gram hennep bij zich. Beiden zijn opgepakt en kregen een een proces-verbaal.
Assense door onge-luk met brommer in ziekenhuis
ASSEN - Een 21-jarige Assense raakte dinsdagavond door een ongeluk met haar brommer dusdanig gewond dat ze in het WZA  moest worden opgeno-men.
Zij reed over het fietspad langs de Thor-beckelaan, waar ze plotseling werd ge-confronteerd met een afslaande auto die de parkeerplaats bij sporthal De Timp op wilde rijden. De bromfietsster botste op de zijkant van de auto, bestuurd door een 41-jarige plaatsgenoot, en raakte buiten bewustzijn.
De politie maakte proces-verbaal op van het ongeluk.
Assenaar (40)be-
dreigde
ex-vrien-
din met de dood
Assen -
De politie heeft maandagavond een 40-jarige Assenaar opgepakt.
De man had zijn ex-vriendin in haar woning aan de Elbestraat woordelijk met de dood bedreigd. Dat gebeurde zelfs in aanwezigheid van inmiddels gearriveerde agenten. Ook weigerde hij de woning te verlaten, maar dat kon hij niet gestand doen.
De politie aarzelde niet de man de wacht aan te zeggen en hem naar de Balkengracht over te brengen, waar hij voor nader onderzoek werd inge-sloten.
Twee mannen en
een vrouw na mis-
handeling café-
houder de bak in
ASSEN   Twee mannen en een vrouw gingen de bak in na mishandeling van de eigenaar van een café aan  de Rolderstraat.
Nadat hem vuistslag in het gezicht was toegebracht verlieten de mannen (23 en 56 jaar) en een 58-jarige vrouw de zaak, stapten in een auto en gingen er vandoor. Ze werden kort erna door de politie achterhaald, opgepakt en ingesloten.
De kroegbaas werd mishandeld omdat hij een van de mannen eerder op de avond uit de zaak had gezet.

 

 

Kunst & Cultuur 15 juni 2012
Drents Museum brengt landelijke primeur met expositie ‘De Sovjet Mythe, SocialiSovjetkunststisch Realisme 
 1932 -1960’
 
ASSEN - het Drents Muse-um heeft een landelijke pr-imeur. Van 17 november 2012 tot en met 3 maart  vol- gend jaar wordt een uitge-breide selectie getoond van de meest indrukwekkende en kenmerkende kunstwerken die in de Sovjet-Unie ontston-den onder de dictatuur van Josef Stalin.
De expositie ‘De Sovjet Mythe. Socialistisch Realisme 1932 -1960’ omvat circa 70 schilderijen die de Sovjetmaatschappij idealiseerden. In de nieuwe museumvleugel zal monumentaal en dramatisch werk te zien zijn van kunstenaars als Alexander Deineka, Alexander Samokhvalov, Isaak Brodskij, Arkadi Plastov en Kazimir Malevitsj. Eén van de topstukken is het werk ‘On peaceful fields‘ van Andrei Mylnikov uit 1950 met een imposante afmeting van twee bij vier meter.
De schilderijen zijn afkomstig van het State Russian Museum in Sint Petersburg, dat de grootste en meest belangrijke collectie op dit gebied beheert.
Aanvullend geeft de tentoonstelling 'Samen en Alleen. Leven in Rusland van 1900 tot nu', op de bovenverdieping van het museum, de bezoeker een inkijkje in het leven van de ‘gewone’ Rus.
 
Donateurs Abonnement
op het AsserJournaal
ASSEN - Van nu af kunnen lezers (individueel) directies en besturen van Clubs en Instellingen zich aanmelden als DONATEUR ABONNE van het AsserJournaal.
Stelt u het op prijs dat het AsserJournaal blijft verschijnen maak dit mogelijk door
DONATEUR ABONNE
te worden tegen een zelf te bepalen vrijwillige eenmalige of periodieke bijdrage.
De bijdrage kan worden overgemaakt op
Rekening 382837592
met vermelding AJ Press Support
WordPress website
Laatste nieuws